Nasze aplikacje zgłoszone do platformy rozwiązań pomocnych w obliczu epidemii COVID – 19

16 kwietnia 2020

Polski Fundusz Rozwoju PFR uruchomił projekt pt. „Antykryzysowa Platforma Rozwiązań Technologicznych”, którego partnerem strategicznym jest Związek Miast Polskich.

Platformę współtworzą także Związek Powiatów Polskich oraz firmy technologiczne, które oferują swoje produkty i rozwiązania samorządom na specjalnych, korzystnych warunkach, w okresie najbliższych minimum 6 miesięcy.

Projekt jest odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stanęły samorządy w obliczu epidemii, w tym to najważniejsze, czyli jak zapewnić ciągłość funkcjonowania i realizacji ważnych usług?

Do tworzonej platformy pomocnych rozwiązań zgłosiliśmy nasze aplikacje SmartCity i SmartGmina, służące konsultacjom społecznym oraz e-usługom w samorządach. Dzięki modułowi bezpiecznego, szybkiego informowania na potwierdzone adresy e-mail i uwierzytelnione kodem SMS numery telefonów mieszkańców, przekazywane są alerty, zalecenia i komunikaty o sytuacji kryzysowej, jak epidemia COVID – 19, oraz komunikaty o podejmowanych przez samorząd działaniach.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie cykl webinarów, które pomogą samorządowcom zapoznać się z niezbędnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami, pozwalającymi na przeniesienie pracy w przestrzeń cyfrową. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzić cyfrową transformację miasta w kategoriach takich jak telemedycyna, cyberbezpieczeństwo, poprawa komunikacji zdalnej urzędników, organizacja pracy zdalnej w szkołach lub e-obsługa podmiotów i mieszkańców.

Szczegóły dotyczące projektu dostępne są na stronie: tutaj